Setkání s nejlepšími ve sběru recyklovatelného odpadu – 22.2.2016

Napsal prosenxire -> https://vk.com/doc Dne . Kategorie Aktuality

V roce 2015 proběhla soutěž ve sběru recyklovatelných materiálů z odpadů na 25 školách Liberecka a s nejlepšími sběrači a koordinátory jsme se znovu setkali v únoru letošního roku.  S dalšími partnery (SML, LK, Enroll, IQLandia aj.) jsme připravili setkání nejlepších účastníků a partnerů našeho dlouhodobého projektu ve sběru recyklovatelných odpadů s názvem Člověk přírodě – příroda člověku“. Cílem tohoto projektu je především praktická osvěta třídění recyklovatelného odpadu mezi ty nejmenší a jejich prostřednictvím i na jejich rodiče a prarodiče, a tedy i minimalizace vznikajících odpadů. Děti by se měly již od útlého věku učit, jak se chovat ekologicky, chránit přírodu, naši zemi a životní prostředí a učit se zodpovědnému spotřebitelskému chování. Zjistí tak, že třídění odpadů má smysl, může být i zábavné a budou v něm chtít pokračovat i po skončení soutěže.

Ukliďme svět - Ukliďme Česko

Napsal prosenxire -> https://vk.com/doc Dne . Kategorie Aktuality

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Protože víc rukou víc uklidí, rozhodl se Spolek Ekosmák spojit síly s námi - Českým svazem ochránců přírody – dlouholetým organizátorem akce Ukliďme svět. Na začátku roku 2016 tak vznikla jediná úklidovka pod společným názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Soutěž škol!! - recyklace odpadů z domácností

Napsal prosenxire -> https://vk.com/doc Dne . Kategorie Aktuality

Připomínáme soutěž ve sběru recyklovatelných materiálů pro všechny školy Libereckého kraje - díky podpoře Ekofondu města Liberec.
Informace a podmínky najdete v přiložených materiálech a sesbírané a vytříděné materiály je možno nahlásit do 15.12.2015 - požádat o odvoz naší technikou z jednotlivých škol - odvezeme do 15.1. nejpozději.
Nejlepší sběrači, ale i všechny zúčastněné školy budou odměněny zajímavými cenami.

Přivítejte prázdniny 30. června na nově zrekonstruované stezce ČSOP ve Veseckém údolí

Napsal Tomáš Vintr Dne . Kategorie Aktuality

Liberec; 17. června 2015: Český svaz ochránců přírody (ČSOP) představí dne 30. června veřejnosti naučnou stezku Vesecké údolí nedaleko Liberce, kterou kompletně zrekonstruoval v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě. Díky novému povalovému chodníku a několika mostkům je cesta opět bezpečná a byla navíc doplněna o nové informační panely s QR kódy.  Pro veřejnost je v rámci slavnostního otevření stezky připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.