Setkání s přírodou Veseckého údolí a Císařského kamene

Napsal Tomáš Vintr Dne . Kategorie Aktuality

V rámci kampaně Setkání s přírodou jsme pro vás připravili tradiční Setkání s přírodou Veseckého údolí a Císařského kamene, které proběhne v neděli 21. 6. 2015 od 10:00 hodin. Sraz účastníků je na hrázi Veseckého rybníka (GPS N 50° 43.930, E 015° 04.713).

Připravená je komentovaná procházka po naučné stezce kolem Veseckého rybníka s následným výstupem (po části sousední NS) na Císařský kámen... Více informací naleznete v přiložené pozvánce.

Skauti z celé republiky pomáhali (nejen) Opičáku

Napsal Tomáš Vintr Dne . Kategorie Aktuality

V Liberci se od 10. do 14. června sjelo přes tisíc skautů z celé republiky. Součástí bohatého programu byly i dobrovolnické aktivity. Jedním z míst, kde skauti a skautky přiložili ruce k dílu, byla i unikátní přírodní lokalita zvaná Opičák.

Celostátní setkání skautek a skautů ve věku 15 až 24 let (čili roverů a rangers) nazývané Obrok se letos uskutečnilo již po osmé. Součástí programu plného workshopů, setkávání, her a kulturních zážitků je i dobročinná práce pro místní komunity v duchu roverského hesla Sloužím! Vedle sociálních služeb, zoologické zahrady či města tak vyrazily stovky mladých lidí pomoci i místnímu pozemkovému spolku při Českém svazu ochránců přírody Armillaria s údržbou cenných přírodních lokalit.

Setkání s přírodou Opičáku

Napsal Tomáš Vintr Dne . Kategorie Aktuality

V rámci kampaně Setkání s přírodou jsme pro vás připravili tradiční Setkání s přírodou Opičáku, které proběhne v sobotu 13. 6. 2015 od 10:00 hodin. Sraz účastníků je u vchodu do lokality z ulice Ostašovská (GPS N 50° 46.364, E 015° 01.571).

Připravená je komentovaná procházka po lesíku Opičák uprostřed Liberecké aglomerace. Prostor bývalé cihelny dnes tvoří unikátní pseudolužní porost. Některé stromy jsou přes sto let staré a pochází zřejmě ještě z původní zeleně areálu cihelny... Více informací naleznete v přiložené pozvánce.

Soutěž škol!!

Napsal Morávková Květa Dne . Kategorie Aktuality

Vyhlašujeme soutěž ve sběru recyklovatelných materiálů pro všechny školy Libereckého kraje - díky podpoře Ekofondu města Liberec
Informace a podmínky najdete v přiložených materiálech a sesbírané a vytříděné materiály je možno odevzdávat do 15.12.2015 - požádat o odvoz naší technikou z jednotlivých škol
Nejlepší sběrači, ale i všechny zúčastněné školy budou odměněny zajímavými cenami.