Greenfest 2015

Napsal Tomáš Vintr Dne . Kategorie Aktuality

V sobotu dne 30. 5. 2015 od 10.00 hodin v Lidových sadech se koná tradiční ekofestival Greenfest.

Těšit se můžete například na zajímavé přednášky, ukázky řemesel, tvůrčí dílny a program pro děti a mnoho dalšího.

Více informací získáte zde

Den Země na Cvičáku 2015

Napsal Tomáš Vintr Dne . Kategorie Aktuality

Srdečně Vás zveme na happening pořádaný ZO ČSOP Armillarií ke Dni Země v Liberci. Součástí je (v rámci kampaně Clean up the world) úklid Ruprechtického cvičáku a okolí. Akce se koná v neděli 26. 4. 2015 od 10.00 hodinSraz účastníku úklidu je na Ruprechtickém cvičáku - psí cvičiště nad točkou autobusu (N 50° 47.262, E 015° 03.623).

 

Program:

10:00 - 14:00 úklid Ruprechtického cvičáku a okolí

14:00 - 19:00 občanský a kulturou prokládaný happening na louce u hřbitova. Připraveny jsou hry pro děti, tvůrčí dílny, osvěta o odpadech, pohoštění s možností opékání a živá hudba - zahraje a zazpívá Kaya (Karla Salabová).

Více informací naleznete v přiloženém plakátu.

Setkání s přírodou Císařského kamene

Napsal Morávková Květa Dne . Kategorie Aktuality

rozhledna Císařský kámen

Připravili jsme pro vás Setkání s přírodou Císařského kamene, které proběhne v sobotu 21.6. od 14 hodin. Sraz účastníků u restaurace Mojžíšův pramen.

Komentovaná vycházka nám představí krásné přírodní území s Mlýnským potokem, tůňkami, nepřístupnými mokřady a suťovými lesy. V hospodářském lese si návštěvníci prohlédnou rybníček Malý Tajch a budou moci navštívit i o kousek výše krásně zrekonstruovanou rozhlednu Císařský kámen.

Setkání s přírodou Opičáku

Napsal Morávková Květa Dne . Kategorie Aktuality

lokalita Opičák, Liberec

Připravili jsme pro vás Setkání s přírodou Opičáku, které proběhne v sobota 14.6. od 10 hodin. Sraz účastníků u vchodu do lokality. Informační tabule na ohradě u vstupní brány.

Komentovaná procházka po lesíku Opičák uprostřed Liberecké aglomerace. Prostor bývalé cihelny dnes tvoří unikátní pseudolužní porost. Některé stromy jsou přes sto let staré a pochází zřejmě ještě z původní zeleně areálu cihelny. Díky ptačí pozorovatelně se návštěvníci dostanou až do koruny stromů.